Pro přesun na vybraný produkt klikněte na odkazy v přehledu :

JOSEF KIHLBERG JK1219Páskovačka na ocelovou pásku o tl. 0,64mm s pevností max.900N/ mm2 .
JOSEF KIHLBERG JK1219HTPáskovač na kovovou pro pásky o tl. 0,64mm s pevností max. 1050N/ mm2 .

Ruční páskovačky JOSEF KIHLBERG jsou v současné době světovou špičkou mezi páskovacími strojky na ocelovou pásku díky konstrukci, která vykazuje velice nízké opotřebení a vysokou odolnost proti poškození hrubým zacházením. Páskovačka spojuje ocelovu páskou pomocí prostřihu středem včetně pojistného ohybu pásky, který částečně zabezpečuje spoj proti otevření.

Páskovačka JOSEF KIHLBERG je ideální řešení pro všechny, kteří nechtějí investovat do páskovačky s pneumatickým pohonem, ale zároveň potřebují páskovací strojek pro velké zatížení.

V našem sortimentu najdete 2 typy páskovačky. Typy páskovaček se liší maximální pevností pásky, kterou můžete při max. průřezu zpracovávat (napínat, prostřihnout a ustřihnout).

Postup páskování páskovačkou JOSEF KIHLBERG 1219 a páskovačem JK1219HT je následující:

1) Obsluha obvede ocelovou vázací pásku kolem produktu, tak aby byl volný konec skrytý
2) Obsluha sevře rukojeti páskovačky a nasadí páskovací strojek na vázací pásku.
3) Po uvolnění rukojeti kyvným pohybem pravé páky utahuje vázací pásku až do maxima, které je vhodné pro páskovaný produkt.
4) Překlopením druhé páky, páskovací strojek vázací pásku zajistí průsekem a odstřihne ji.
5) Sevřením rukojetí se páskovačka uvolní z vzniklého úvazku a páskovačku lze z úvazku sundat.

Přestože páskování v současné době se spíše orientuje na plastové pásky, hlavní výhody ocelové vázací pásky, kterými jsou odolnost proti poškození, teplotní stálost, vysoká pevnost při nízké ceně, ekologičnost zaručují jistou budoucnost i při výrazných výhodách pásky plastové.

Páskovačkám na ocelové pásky z řady 1219 je charakteristické, že v sobě nesou zkušenosti několika desetiletí vývoje.

Páskovačka na ocelovou pásku má stále své místo v řadě aplikací. Páskovačka na plastové pásky může dosahovat obdobných výkonostních parametrů, ale nízká odolnost plastové vázací pásky proti proříznutí/rozdrcení na ostrých hranách a ztráta tahu při vyšších teplotách jsou hlavní důvody, proč plastová páska může ztěží ekonomicky a funkčně konkurovat.